22 Şubat 2012 Çarşamba

BABAANNE KIRLENTİ

Kayınvalidemin çeyizinden bir yastık. Kendisi işlemiş. Nereden baksanız 60-65 yıllık mazisi vardır herhalde. Çok eskimiş, yıpranmış, senelerin izini, yaşanmışlığını üzerinde taşıyor. Kumaşı incecik ya da seneler boyunca kullanıla, kullanıla, yıkana, sıkıla, kuruya incelmiş. Ama renkler yine net, işleme başarılı, desen zarif ve gösterişli. Şimdilerde böyle kırlentler yok elbette. Mobilyaların kendi renk ve desenlerine uygun kombin kırlentleri var. Havalı, modern, albenili, trendy, sıradan, kişiliksiz ve duygusuz yastıklara yaslanıyoruz artık. Tıpkı konfeksyon işi kıyafetlerimiz gibi yastıklarımız da marka ama basmakalıp. Özellikli işler hep sandıklara tıkıldı.












5 yorum:

 1. off ne kadar güzel nasıl güzel işçilik, annemdede var bikaçtae böyle güzel kıymetli parça, hiçbirimiz kullanmaya kıyamıyoruz, hep bir kenarda duruyor, haklısın hep basmakalıp şeyler var herkezde aynı :))
  oysa değerlerimiz ne kadar güzel, kıymetli..
  güle güle kullan diyeyim...

  sevgiler

  not:hediye çekilişime beklerim canım...

  YanıtlaSil
 2. Haklısın valla, hep sandıklarda... ama kıyamıyor ki insan cıkarıpta kullanmaya:)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel ve özel bir işlemeli yastık bu sayfana geldim çabucak bakıp kaçtım zira yoğunluktan kendi sayfamı bile güncelleyemedim bu arada sen hızlanmışsın
  künefen örtülerin hepsi süper anneciğinin ellerine sağlık güle güle kullan
  akşama açabilirsem tekrar uğrayacağım
  stanttayım özel siparişler geliyor yoğunum
  sevgiler selamlar

  YanıtlaSil
 4. Harika bir iş bu,yapanın ellerine sağlık,çok beğendim...
  Değerlendirmeniz çok iyi olmuş,elişlerine kıyamıyorum....
  sevgiler.

  YanıtlaSil